İzmir’de evleneceği kadını öldüren adama ağırlaştırılmış müebbet

DHA

İzmir’de evleneceği kadını öldüren zanlı hakkında istenen ceza belli oldu.

25 Kasım 2022’de, Konak ilçesi Atilla Mahallesi’ndeki evde iki çocuk annesi Özlem Eryakşi, evlilik hazırlığında olduğu ve aynı kafeteryada birlikte çalıştığı Cemal Kusuvoğlu ile yaşadığı evde, tabancayla karnından vuruldu.

Cinayet şüphesiyle tutuklandı

Hastaneye kaldırılan Eryakşi, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Cemal Kusuvoğlu, cinayet şüphesiyle tutuklandı.

Şakalaşırken silahın kazayla ateş aldığını öne süren Kusuvoğlu hakkında; ‘Kadına karşı kasten öldürme’den ağırlaştırılmış müebbet, ‘Ruhsatsız ateşli silahla mermileri satın alma ve bulundurma’ suçundan ise 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Tutuklu sanık Cemal Kusuvoğlu’nun yargılanmasına, İzmir Adliyesi 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen 5’inci duruşmayla devam edildi.

Duruşmada sağlık çalışanları da ifade verdi

Sanık Cemal Kusuvoğlu ile taraf avukatları ve ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ üyelerinin katıldığı duruşmada, Özlem Eryakşi’nin götürüldüğü hastanedeki sağlık çalışanları tanık olarak dinlendi.

Mahkeme başkanı, sağlıkçılara Özlem Eryakşi’nin intihar edip etmediği ya da Cemal Kusuvoğlu’nun kendisini vurup vurmadığı yönünde herhangi bir beyanda bulunup bulunmadığını sordu.

Sağlık çalışanları ise Eryakşi’nin hastaneye getirildiğinde bilincinin yerinde olmadığını ve bir şey söylemediğini belirtti.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi

Duruşmada savcı, esas hakkında mütalaasını açıkladı ve sanık Cemal Kusuvoğlu için iddianamede de talep edilen ‘ağırlaştırılmış müebbet’ hapis cezasının indirim yapılmaksızın verilmesini talep etti.

Ayrıca ‘Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma ve bulundurma’ suçundan da 3 yıla kadar ceza istedi.

“Özlem kendini vurdu, ben yapmadım”

Mütalaa karşısında savunma için söz verilen Cemal Kusuvoğlu, “Silahı ben ateşlemedim. En büyük suçum, evde silah bulundurmak. Bunun sonucu sevdiğim kadını kaybederek en büyük acıyı yaşadım. Herkes bilir, onun saçına kıyamayacağıma. Özlem kendini vurdu, ben yapmadım.” dedi.

Mahkeme başkanı, sanığın tutukluluğunun devamına karar verip, duruşma ertelendi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir