Beklenen Dev Airdrop Yapıldı: O Altcoin İşlemleri Başladı!

Viral Web3 tıklama oyunu Notcoin, altcoin projesi TON Blockchain’de yayına girdi. Kripto borsası listeleri arasında proje katılımcılara 80 milyardan fazla NOT token’ı airdrop yaptı. Bu arada, Binance bugün NOT’u çeşitli işlem paritelerinde ticarete açtı. Ancak borsa çok geçmeden altcoin için bir işlem paritesini kaldırdığını açıkladı.

Notcoin, TON Blockchain’de yayına girdi ve dev airdrop geldi!

Viral Web3 clicker oyunu Notcoin, kripto para projesi The Open Network Blockchain’de yayına geçti. Kripto borsalarında NOT ticareti başlarken, proje katılımcılara 80 milyardan fazla NOT token’ı airdrop etti. Geliştiricileri Notcoin’i, Ocak ayında bir Telegram Mini Uygulaması olarak başlattı. Proje, 35 milyondan fazla oyuncudan oluşan bir topluluğu çekerek büyüdü.

Telegram Mini Uygulamaları, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan çeşitli hizmetlerle etkileşime girmesine olanak tanıyan Telegram mesajlaşma platformuna entegre edilmiş küçük uygulamalardır. Oyuncular, telefonlarındaki bir Notcoin simgesine dokunarak oyun içi para birimini “çıkardılar”. Şimdi, tahakkuk eden miktar artık NOT tokenine dönüştürülerek bağlı bir TON cüzdanı olan tüm kullanıcılara 1000: 1 oranında dağıtıldı.

Altcoin projesinin airdrop’una ilişkin detay bilgiler

Bugünkü token oluşturma etkinliğinden önce, Notcoin’in piyasa öncesi ticareti Mart ayında bir NFT ticaret sistemi aracılığıyla başlatıldı ve 1 Nisan’da oyunun “madencilik” aşamasının sonuna kadar yaklaşık 800.000 NFT kuponu basıldı. NFT pazar yeri Getgems’e göre, 26 dolar civarında taban fiyatı ve dönem boyunca yaklaşık 26 milyon dolarlık toplam işlem hacmi ile NFT’ler, diğer TON tabanlı koleksiyonlardan daha fazla sahiple TON Blockchain’deki dördüncü en büyük NFT koleksiyonu haline geldi. Bu NFT kuponlarını artık 1000:1 oranında NOT tokenlerine de dönüştürmek mümkün.

Genel olarak madenciler 72.265.851.714 token aldı. Ayrıca, 7.953.370.000 token NFT kuponu sahiplerine gitti. Uygun kullanıcıların tokenleri Notcoin uygulaması aracılığıyla talep etmesi mümkün. Ayrıca, on-chain NOT çekme olanakları var. Toplam NOT arzı 102.719.221.714 token. “Madenci” ve NFT kupon sahibi tahsisleri bunun %78’ini oluşturuyor. Kalan %22’si (22,5 milyar NOT) yeni kullanıcılar, traderlar ve gelecekteki geliştirme faaliyetleri için ayrılmış durumda. Notcoin daha önce NOT tokenlerinin %100’ünün, ortalama tahsisin %0,0003 olduğu “Bitcoin tarzı” bir dağılımla “madencilere” tahsis edileceğini belirtmişti.

Binance, NOT için bir işlem paritesini kaldırdı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, Notcoin’i (NOT) en son Launchpoll projesi olarak duyurdu. Bunun ardından bugün NOT/USDT, NOT/BNB, NOT/FDUSD ve NOT/TRY gibi işlem paritelerinde listesine aldı. Ancak, Binance hızlı bir şekilde NOT için bir liste dışı bırakma duyurusu yaptı. Borsa, Binance kullanıcılarına gönderdiği bir mesajda, NOT/BTC işlem paritesini kaldırdığını duyurdu. Borsa, bu pariteyi kaldırmasının genel alım satım deneyimini geliştirmeyi amaçladığını belirtti. Bu bağlamda borsa şu duyuruyu yaptı:

Değerli Binance’lılar: Daha iyi bir ticaret deneyimi sağlamak amacıyla Binance, başlangıçta 16.05.2024 TSİ: 15:00 listelenecek olan NOT/BTC ticaret paritesini kaldırmaya karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir