Baby Reindeer’ın Gerçek Martha’sı Netflix’e Dava Açıyor

Baby Reindeer isimli mini dizi Netflix’in son dönemde popüler yayınlarından biri. Oldukça beğenilen ve gerçek hikayeden uyarlanan dizide Martha isimli karakter takıntılı ve sabıkalı bir tacizciyi canlandırıyor. Oyuncu Richard Gadd’ın senaryosunu yazdığı ve başrolünde oynadığı dizide Jessica Gunning’in canlandırdığı Martha karakteri, ısrarlı takip ve taciz faizi olarak temsil ediliyor. Dizi, bu hafta Netflix’in küresel en çok izlenenler listesinde ilk 10’da yer aldı.

Martha karakterinin kendisi olduğunu öne süren Fiona Harvey, Scottish Sun gazetesine konuştu. Dizinin gerçek bir hikayeye dayandığı belirtildiğinden beri ölüm tehditleri almaya başladığını anlatan Harvey, “İnsanlar muhtemelen benim bir seri katil olduğumu söyleyecekler. Bu böyle devam edemez. Onlara hesap soracağım” dedi.

Yetkin bir avukat olduğunu ve davasını kendi başına yürüteceğini de söyleyen Harvey, “Okulumda en başarılı öğrenciydim. Fotografik bir hafızam var ve büyük dosyaları hatırlayabiliyorum” diye konuştu.

Netflix dizisi Baby Reindeer’ın gerçek hayattaki ‘taciz faili’ olduğu iddia edilen kadın daha önce de İskoçya’nın önde gelen iki siyasetçisini taciz etmekle suçlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir